Ki a szimpatikus számodra? A NAGY SZONDI TESZT
2015. január 31. írta: kmárton

Ki a szimpatikus számodra? A NAGY SZONDI TESZT

Szondi Lipót a XX. század kiemelkedő magyar pszichiátere és idegorvosa dolgozta ki a Szondi tesztet. Szondi szerint:

"minden emberi választás ösztönök által befolyásolt."

Szondi úgy gondolta, hogy az emberben ösztönösen születik meg egy döntés arról, hogy számára ki a szimpatikus és ki nem. 

Itt a lehetőség hogy te is kiprópáld a nagy magyar pszichiáter tesztjét: 

1) Válaszd ki az alábbi képek közül a számodra legszimpatikusabb embert!

szondi-test.jpg

 

2) Biztos vagy a választásodban? Ha igen, csak akkor olvasd tovább!

A fent közölt képek mind pszichiátriai kezelés alatt álló emberek képei. Szondi elgondolása szerint, a hasonló a hasonlót válsztja elvén, az egyén annak a kezelt pszichiátriai betegnek a képét fogja szimpatikusnak találni, akiben fellelhetők ugyanazon ösztönvonások, mint saját magában. "A vizsgálat tehát azzal a feltevéssel él, hogy ösztöntörekvéseink az arcunkra vannak írva, és ezek annál inkább látszódnak, minél erősebbek az öröklött ösztöntörekvések."

A betegek szám szerint és a rájuk jellemző tulajdonságok: 

1) Szadista: Ezek a személyek hajlamosak a  tekintélyelvűségre a viselkedésükben, szükségét érzik uralni a körülöttük lévőket és gyakorta rossz szándék által vezérelt tetteket követnek el. Elnyomva ezen tulajdonságokat valószínűleg egy teljesen ártalmatlan emberről van szó. Irodai dolgozóként feltehetően a felettesei időnként nehézségeket látnak a vele való kooperációban. Ha valamit nem akar megtenni, saját maga épít fel gátakat (késik a munkából stb.) Ha gyakorta szorul saját maga megvédésére, akkor jellemző rá a dac.

2) Epilepsziás: Az ilyen gondokkal küzdő emberekre jellemző viselkedés az ingerlékenység, a kitörő düh, az agresszió. Ez gyakran elfojtott tudatalatti emlékekkel van összefüggésben. Elnyomva ezen tulajdonságokat egy békés, szelíd, és ezen okból kifolyólag egy felelőségtudatos ember képét sugározhatja. 

3) Katatóniás: Ezen embereket általában a nagy általánosítások, a negatív világkép jellemzi.

4) Skizofrén: Az ilyen mentális betegségben szenvedőkre jellemző az intenzív apátia, a torz gondolatok, az időnként összeegyeztethetetlen érzelmek. Elnyomva ezen érzelmeket, egy igen barátságos ember lehet az illető. Jó szociális készségekkel rendelkezik, könnyen létesít kapcsolatokat, mindig hajlandó egy kis barátokkal történő lazításra. De ez a nagy társasági élet általában csak egy lepel. Elfedi azon érzelmeket amelyek a mélyben lakoznak. Félelem az egyedülmaradástól. A kapcsolatok sem mély barátságra épülnek, sokkal inkább felszínesek, hisz az illető igazából nem biztos abban, hogy szüksége van-e másokra. 

5) Hisztérius: Néhány személyiségjegy mely a hisztérikus embereket jellemzi: felszínes és labilis érzelmek, a nárcizmus és az exhibicionizmus. Elnyomva ezen érzést, az ilyen emberek gyakran választanak maguknak valamilyen extravagáns hobbit, vagy hivatást. 

6) Depressziós: Az önbescsülés hiánya, kisebbrendűségi érzések és a bűntudat a fő tünetei a depressziónak. Ezen kép kiválasztása jelenthet egy legbelül depressziós személyiséget, aki a tüneteket elnyomja, ellenőrzése alatt tartja.

7) Mániákus: Az ilyen személyiségű emberek diagnosztikai jellemzői a mánia, az extrovertáltság, a túlstimuláltság, önmaguk, az elköltött pénz, az érzelmek túlbecsülése. Ezen kép választása jelentheti azt, hogy ezen érzelmek elhatalmasodásakor misztikus fanatizmus lehet úrra az illetőn. Ezen tulajdonság elnyomásakor az egyénre jellemző a visszafogottság, az észérvek belátása, a zaj kerülése, a túlzásoktól, a szélsőségektől való ódzkodás. 

8) Homoszexuális: Ezen emberek elfogadóak a másik nemmel kapcsolatban. Ha ezt a képet választja valaki, jellemző lehet rá a korai identitás megtalálásának zavara, ami visszavezethető gyermekkori traumára. Ezt elnyomva egy olyan embert kapunk aki fontosnak érzi hangsúlyozni a nem identitását, a női, férfi mivoltát. Ezek a "macho" férfiak, vagy azok a nők, akik mindig szexin akarnak kinézni, megragadják mindig a lehetőséget, ha egy kis flörtről van szó. 

A teszt nyilvánvalóan sok kártyából áll, ez csak egy kiragadott részlete, így nem vonható le belőle mélységes következtetés, csak bemutatni szolgáltatott az adott pszichiátriai tesztet. Természetesen bármelyik személy kiválasztása nem jelenti azt, hogy fennállna ezen mentális betegség, szimplán csak rávilágít ezen elfojtott tulajdonságok lehetséges jelenlétére egy pszichoanalitikus felmérés szerint. 

forrás: wikipedia, learning-mind.com

A bejegyzés trackback címe:

https://medikus.blog.hu/api/trackback/id/tr497113671

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Viktoria Kiraly 2016.10.12. 09:41:06

Magyarul lehetne tölteni
süti beállítások módosítása